ZSU na Facebooku

Srebrna Szkoła 2018

 Publiczne Liceum Ogolnokształcące Sióstr Urszulanek w Rankingu Miesięcznika Perspektywy wśród szkół Licealnych zajęło 2 miejsce w Rybniku, 15 miejsce w województwie śląskim oraz 151 miejsce w kraju wśród najlepszych liceów w Polsce. 

 

Dni otwarte

Trwa nabór do klas 1 i 7 Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Rybniku! Więcej informacji w zakładce "Rekrutacja".

Zapraszamy na Dni Otwarte w  Zespole Szkół Urszulańskich

07 kwietnia 2018r. (sobota) - dla kandydatów do 7 klas szkoły podstawowej

13 kwietnia 2018r. (piątek) - dla kandydatów do liceum ogólnokształcącego

więcej informacji w zakładce "Rekrutacja"

Z wypowiedzi uczniów:

" Celem ostatniej szkolnej wycieczki do muzeum w Rybniku była wystawa "Komendant Rakoczy. Alfons Zgrzebniok z Dziergowic - dowódca powstań śląskich. Najciekawsza była projekcja filmu Leszka Myczki. Przedstawiono w nim powstańca, patriotę, żołnierza, człowieka o nietuzinkowym życiorysie... Pokazano człowieka niepokornego, pełnego poświeceń buntownika o silnej woli...  To wszystko nie zasłaniało mu celu nadrzędnego - miłości Ojczyzny i pragnienia jej wolności".

 

"Po wizycie w muzeum zaciekawiła mnie tematyka powstań śląskich i ludzi zaangażowanych w w walkę o polskość Śląska, takich jak Alfons Zgrzebniok, Wojciech Korfanty, ks. Józef Szafranek, ks.Paweł Brandys, którzy go ukształtowali".

 

" Zwykle takie wizyty są dla młodzieży nudne i nieciekawe. Jednak ta wystawa ogromnie mnie zaciekawiła. Najbardziej jednak spodobał mi się film. Zdziwiło mnie również, że opowiadający nam, historię Alfonsa Zgrzebnioka,  Pan należy do  jego rodziny. Aż trudno uwierzyć! udało się odnaleźć rodzinę  Komendanta Rakoczego. Myślę, że warto było wybrać się do muzeum aby trochę dowiedzieć się o tym niezwykłym bohaterze"

 

Galeria zdjęć

Naszą stronę odwiedza

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

 

 


Joomla templates by Joomlashine