ZSU na Facebooku

Srebrna Szkoła 2018

 Publiczne Liceum Ogolnokształcące Sióstr Urszulanek w Rankingu Miesięcznika Perspektywy wśród szkół Licealnych zajęło 2 miejsce w Rybniku, 15 miejsce w województwie śląskim oraz 151 miejsce w kraju wśród najlepszych liceów w Polsce. 

 

Dni otwarte

Trwa nabór do klas 1 i 7 Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Rybniku! Więcej informacji w zakładce "Rekrutacja".

Zapraszamy na Dni Otwarte w  Zespole Szkół Urszulańskich

07 kwietnia 2018r. (sobota) - dla kandydatów do 7 klas szkoły podstawowej

13 kwietnia 2018r. (piątek) - dla kandydatów do liceum ogólnokształcącego

więcej informacji w zakładce "Rekrutacja"

27 lutego w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku odbyła się III edycja  Międzypowiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego „W świecie żywiołów”.  Gościliśmy uczniów gimnazjów, którzy w parach rozwiązywali zadania z zakresu chemii, fizyki, biologii, geografii i matematyki  dotyczące ognia.

Podczas trwania konkursu uczniowie Zespołu Szkół Urszulańskich  wykonywali  ciekawe laboratoryjne doświadczenia z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Laureatami konkursu zostali uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Rybniku:  Bartosz Poniewierka, Milan Wowra, Klaudia Jamicka i Piotr Maciejończyk oraz  Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach: Łukasz Pyszny i Paweł Nawrat.

Konkurs zakończyła interesująca prelekcja Pana Wojciecha Pilorza z Skywarn Polska („Polscy Łowcy Burz”), który przybliżył uczniom mechanizm i dynamikę  powstawania burz.  

Zapraszamy do Galerii

Naszą stronę odwiedza

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

 

 


Joomla templates by Joomlashine