ZSU na Facebooku

Srebrna Szkoła 2017

  Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017". 

Zofia Kampka (kl. 2a LO) została finalistką XLV Olimpiady Biologicznej

W XX Ogólnoposlkim Konkursie Wiedzy Biblijnej organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oliwia Juzek 2a LO zajęła III miejsce w etapie diecezjalnym. 

 

W roku szkolnym 2015/2016 realizowana jest piąta edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę!.  W tym roku zproszono do udziału w konkursie m. in. uczniów z powiatu rybnickiego. Z naszej szkoły zgłosiło się 13 uczniów. ( z całej Polski zarejestrowało się 225 szkółi zgłoszonych zostało 2020 uczniów)

I etap konkursu odbył się u nas drogą elektroniczną 8 marca i do II etapu - powiatowego  zakwalifikowanych zostało 140 uczniów z całej Polski, a z naszej szkoły zakwalifikowały się 4 osoby (na 7 z powiatu) : Anna Otlik, Anna Matusik, Kaja Pojda i Zofia Spandel. II etap odbył się 8 kwietnia b.r.  

 

Tomasz Nal III CG uzyskał najlepszy wynik z języka francuskiego w II MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE POLIGLOTA ZIEMI ŚLĄSKIEJ.

 

Emilia Zimnol ICG zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej!

 

Uczniowie którzy zakwalifikowali się do II etapu VI edycji konkursu "Wypędzenia, wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków. Dzieje Polaków po II wojnie światowej?":

Gimnazjum 

1. Anna Pacak II A

2. Anna Szwagierczak IIA

3. Pola Kaczmarek IIA

Liceum 

1. Dominika Paluch Ia LO

2. Paulina Kania Ia LO

 

W XVI Regionalnym Konkursie Drużynowym dla uczniów I i II klas Gimnazjum DUETY CHEMICZNE organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach uczniowie uzyskali:

Hanna Mruzek II AG i Michał Jurczykowski II CG - III miejsce

Zuzanna Mucha II AG i Tatiana Henek II AG - V miejsce 

Maciej Wilgucki II CG i Wojciech Pokój II AG - finaliści.

 

Uczniowie naszego Gimnazjum:

Bartłomiej Chlubek III BG

Hanna Frydrych III BG

Martyna Golasz III CG

Paulina Musiolik III CG

Tomasz Nall III CG

Małgorzata Nosiadek II AG

Kinga Otlik III BG

Wojciech Piechaczek III CG

zakwalifikowali się do II etapu II Międzypowiatowego konkursu "Poliglota Ziemi Śląskiej" organizowanego przez Centrum Usług Językowych Albion w Rybniku.

 

Uczniowie klasy III BG uzyskali III miejsce w Międzynarodowym Konkursie "Matematyka bez Granic" w rejonie zachodnio - śląskim.

 

Wojciech Pokój II AG 

Maciej Wilgucki II CG

Michał Jurczykowski II CG

Hanna Mruzek II AG

Zuzanna Mucha II AG

Tatiana Henek II AG

awansowali do finału konkursu chemicznego organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach - DUETY CHEMICZNE.

 

Adam Kaczmarczyk 1b LO

Marcin Jankowski 2b LO

uzyskali wynik dobry, natomiast

Jakub Perlak 2b LO - III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

Mateusz Sass 2b LO  - II MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE I V MIEJSCE W KRAJU

uzyskali wynik bardzo dobry w konkursie MAKS MATEMATYCZNY.

 

Bartłomiej Chlubek III BG, zajął III miejsce w IV Regionalnym Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjum organizowanym przy II LO im. A. Frycza  Modrzewskiego w Rybniku.

 

Barbara Kremiec III CG zakwalifikowała się do finału klasówki powstańczej organizowanej przez Muzeum Powstań Śląskich.

 

Wojciech Pokój II AG uzyskał III miejsce w konkursie informatycznym NAJLEPSZY PROGRAMISTA W ZST organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Rybniku.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!

 

Naszą stronę odwiedza

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

 

 


Joomla templates by Joomlashine