ZSU na Facebooku

Srebrna Szkoła 2017

  Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017". 

Otrzymaliśmy grant na dwuletni projekt Erasmus Plus.

Temat projektu to Young Europeans practice Democracy co można przetłumaczyć jako Demokracja w rękach młodych Europejczyków.

Naszymi szkołami partnerskimi są  Erich Kastner Schule z Bochum (Niemcy)  oraz  IES Barañain z  Barañain  (Nawarra, Hiszpania)

Projekt skierowany jest głównie do uczniów  klas pierwszych liceum, ponieważ  w pierwszym roku realizacji projektu to my będziemy gościć uczniów szkół partnerskich, a dopiero w drugim nasi uczniowie odwiedzą szkoły w Niemczech i Hiszpanii.

Wiosną tego roku szkolnego, w czasie wizyty uczniów i nauczycieli szkół partnerskich w Rybniku odbywać się będą różnorodne warsztaty. Niektóre, jak np. Symulacja życia społeczności w mieście będą przeprowadzone we współpracy z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku. Zaplanowane są też inne działania jak np.

- prezentacja historii demokracji w Polsce

- warsztaty taneczne związane z tematem projektu

- quiz o demokracji

- zajęcia dotyczące wizyty w Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu

Projekt realizowany jest przez całą szkołę, i nie tylko w czasie wizyt, ale również na innych zajęciach przez 2 lata (np. w czasie zajęć lekcyjnych). Zapraszamy wszystkich chętnych do dzielenia się pomysłami i włączenia się do realizacji projektu.

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine